Rožu kolekcijas dārzs

Rožu kolekcijas dārzs “Rozītes”, Sēmes pagastā, Tukuma novadā ir mūsu – Dailas un Bruno – lolojums, sākts veidot 2008. gadā, kaut ar rožkopību nodarbojamies vairāk nekā 30 gadu.

rozu-kolekcijas-darzs-1

Rožu kolekcijas stādījumi sākotnēji bija domāti pašu pieredzes veidošanai, lai novērotu, kā katra rožu šķirne mūsu klimatiskajos apstākļos jūtas, kāda ir izturība, vai neslimo. Tā kā pircējiem piedāvājam vairāk nekā 350 rožu šķirnes, tad tās visas arī kolekcijas dārzā stādījām, šobrīd dārzā jau sastādīti vairāk nekā 4000 rožu stādu. Kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jaunumiem, kas atrodami Latvijas un Eiropas stādu audzētavās.

Mūsu galvenais mērķis ir atlasīt no visām piedāvātajām rožu šķirnēm vispiemērotākās, tādas, kas neslimo. Kaut gan atrodamies Kurzemē, kur gaisa temperatūra ziemā nenoslīd tik zemu kā Vidzemē, toties dārzs atrodas ļoti zemā vietā, kas ietekmē arī gaisa temperatūru, kura vairāk līdzīga Vidzemes ziemeļu daļas gaisa temperatūrai.

Rožu šķirnes ir stādītas grupās, kas veido lielus ziedu laukumus ar krāsu pārejām un rakstiem.

Pircēji, ierodoties stādaudzētavā, vispirms var apskatīt kolekcijas dārzu un izvēlēties sev piemērotākās šķirnes, kā arī mums ir vieglāk ieteikt un raksturot katru rozes šķirni. Tas ļoti palīdz pircējiem, jo bieži ir tā, ka atbrauc ar vienu vēlmi, bet pēc dārza apskates iegādājas pavisam citas, sev piemērotākas šķirnes.

Vispieprasītākās ir floribundrožu šķirnes, bet mūsu favorītes ir angļu krūmrozes ar savu reibinošo smaržu.

Apmeklētājiem dārzs atvērts tikai kopš 2012. gada, kad Tukuma pilsētas Rožu svētku ietvaros, tika rīkoti arī svētki dārzā.

rozu-kolekcijas-darzs-2
rozu-kolekcijas-darzs-3

Dārzā bez lielās rožu kolekcijas ir apskatāma arī skujkoku un lapkoku kolekcija, kā arī ziemcietes un vasaras puķes. Šeit Jūs priecēs trīs dīķi, katrs ar savu pievilcību un zivīm, vairāk gan skaistumam un relaksācijai.

Apmeklētāji ir iecienījuši vērot zivis no terases pie dīķa. Dārzā ir izvietotas dārza mēbeles patīkamai atpūtai. Varēsiet atpūsties pie ūdens akmens, klausoties burbuļojošās ūdens skaņās.

Dārzā notiek dažādi pasākumi, tiek svinēti dārza svētki, Saulgrieži, Miķeļdiena, notiek semināri. Apmeklētājiem tiek piedāvāts degustēt rožu ievārījumu, konfektes un rožu vīnu.

Vasarā, kad ir rožu ziedēšanas laiks, strādājam katru dienu. Dārza apmeklējums jāpiesaka iepriekš, vienojoties par laiku pa tālr. +371 26 469604.

Dārza apmeklējums – 3 EUR
Bērniem – bez maksas