Rožu kolekcijas dārzs

Savā mājas lapā mēs jūs gribam iepazīstināt ar daudzām skaistām un bagātīgi ziedošām rožu šķirnēm, kuras ir piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem un aug mūsu izveidotajā kolekcijas dārzā ” Rozītes”. Šeit audzējam, pārbaudām un atlasām kolekcijai tikai skaistākās un izturīgākās rožu šķirnes Dārzs ir veidots kā parks, kurā ir dažādu sugu un šķirņu augi. Tā ir vieta , kur atpūsties , pabūt kopā ar ģimeni un draugiem. Mūsu devīze:

Roze ziedu karaliene! Kur zied rozes, tur mīt eņģeļi! Lai katrā dārzā būtu pa eņģelim!</p

Rožu kolekcijas dārzs “Rozītes”, Sēmes pagastā, Tukuma novadā ir mūsu – Dailas un Bruno – lolojums, sākts veidot 2008. gadā.

rozu-kolekcijas-darzs-1

Rožu kolekcijas stādījumi sākotnēji bija domāti pašu pieredzes veidošanai, lai novērotu, kā katra rožu šķirne mūsu klimatiskajos apstākļos jūtas, kāda ir izturība, vai neslimo. Kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jaunumiem, kas atrodami Latvijas un Eiropas stādu audzētavās.

Mūsu galvenais mērķis ir atlasīt no visām piedāvātajām rožu šķirnēm vispiemērotākās, tādas, kas neslimo. Kaut gan atrodamies Kurzemē, kur gaisa temperatūra ziemā nenoslīd tik zemu kā Vidzemē, toties dārzs atrodas ļoti zemā vietā, kas ietekmē arī gaisa temperatūru, kura vairāk līdzīga Vidzemes ziemeļu daļas gaisa temperatūrai.

Rožu šķirnes ir stādītas grupās, kas veido lielus ziedu laukumus ar krāsu pārejām un rakstiem.

Apmeklētājiem dārzs atvērts tikai kopš 2012. gada, kad Tukuma pilsētas Rožu svētku ietvaros, tika rīkoti arī svētki dārzā.

rozu-kolekcijas-darzs-2
rozu-kolekcijas-darzs-3

Dārzā bez lielās rožu kolekcijas ir apskatāma arī skujkoku un lapkoku kolekcija, kā arī ziemcietes un vasaras puķes. Šeit Jūs priecēs trīs dīķi, katrs ar savu pievilcību un zivīm, vairāk gan skaistumam un relaksācijai.

Apmeklētāji ir iecienījuši vērot zivis no terases pie dīķa. Dārzā ir izvietotas dārza mēbeles patīkamai atpūtai. Varēsiet atpūsties pie ūdens akmens, klausoties burbuļojošās ūdens skaņās.

Dārzā notiek dažādi pasākumi, tiek svinēti dārza svētki,notiek semināri. Apmeklētājiem tiek piedāvāts degustēt rožu ievārījumu, rožu vīnu.

Vasarā, kad ir rožu ziedēšanas laiks, strādājam katru dienu. Dārza apmeklējums jāpiesaka iepriekš, vienojoties par laiku pa tālr. +371 26 469604.

Dārza apmeklējums – 5 EUR
Bērniem  – bez maksas